Ön Bilgilendirme

SATICI:

AKTAYLAR MAD. NAK. GIDA PLASTİK KONF. TUR. SAN. ve ALTIN TİC. LTD. ŞTİ.

Merkez: Bostancı Mah. Asarlı Kuyu Mevkii

Küme Evler No.11 Edremit Balıkesir

Mrk. Tel. 0266 373 60 25

Şb. Tel. 0266 432 30 31

Şube: Havran Çevreyolu Üzeri Dereköy Yol Ayrımı

Aktaylar Zeytinyağı Fabrikası Havran/Balıkesir

Mersis No:0042018899800010 Sicil No. 3853

Edremit V.D. 042 018 8998 www.aktaylar.com.tr

ÖN BİLGİLENDİRME FORMU

1) Sözleşme konusu mal veya hizmetin adı, adeti, KDV dâhil satış fiyatı, ödeme şekli ve temel nitelikleri

Ödeme Şekli: BANKA HAVALESİ veya EFT İLE

Ürün Adı ve Temel Nitelikleri………..

(KDV dâhil toplam Türk Lirası)…………….

2) İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait  http://www.aktaylar.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış ücreti belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

Alıcı, satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri, satışa konu malın temel nitelikleri, vergiler dâhil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları ve masrafları vs. satışa konu mal ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikâyet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar vs. konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürün siparişi verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

http://www.aktaylar.com.tr sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Paketleme, kargo ve teslim masrafları ALICI tarafından karşılanmaktadır. Kargo/Nakliye ücreti ürün bedeline dâhil değildir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile ALICI’nın belirtilen adresine elden teslim edilecektir. Teslim anında ALICI’nın adresinde bulunmaması durumunda dahi Firmamız edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, ALICI’nın ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından kaynaklanan zararlardan ve giderlerden SATICI sorumlu değildir. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

3) Sipariş edilen ürünler, ödemenin yapılmasını müteakip en geç 3 iş günü içerisinde kargolanır.

Ürününün teslim edilmesi anına kadar tüm sorumluluk SATICI’ya aittir.

4) Tüketici (ALICI), 14 (ondört) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,

c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır. Cayma bildiriminizi cayma hakkı süresi dolmadan http://www.aktaylar.com.tr’de yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneği üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Cayma hakkınız kapsamında öngörülen taşıyıcı Yurtiçi Kargo olup, http://www.aktaylar.com.tr’de yer alan kişisel üyelik sayfanızdaki kolay iade seçeneğinde geri gönderime ilişkin detaylar açıklanmıştır.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve SATICI veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.

d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.

e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.

ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

5) Tüketicinin herhangi bir dijital içerik satın alması halinde dijital içeriklerin işlevselliğini etkileyecek teknik koruma önlemleri ve SATICI’nın bildiği ya da makul olarak bilmesinin beklendiği, dijital içeriğin hangi donanım ya da yazılımla birlikte çalışabileceğine ilişkin bilgiler satın alınan ürünün http://www.aktaylar.com.tr’de satışa sunulduğu sayfadaki tanıtım içeriğinde yer almaktadır.

6) Tüketicilerin şikâyet ve itirazları: Siparişinize ve/veya siparişinize konu ürüne ve/veya siparişinizle ilgili herhangi bir konuda şikâyetinizin olması halinde şikâyetlerinizi yukarıda belirtilen iletişim bilgileri veya http://www.aktaylar.com.tr’de belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla SATICI’ya iletebilirsiniz. İletmiş olduğunuz şikâyet başvurularınız derhal kayıtlara alınacak, yetkili birimler tarafından değerlendirilerek çözümlenmeye çalışılacak ve en kısa sürede size geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca, şikâyet başvurularınızı doğrudan yerleşim yerinizin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilirsiniz.

SATICI:

AKTAYLAR MAD. NAK. GIDA PLASTİK KONF. TUR. SAN. ve ALTIN TİC. LTD. ŞTİ.

Merkez: Bostancı Mah. Asarlı Kuyu Mevkii

Küme Evler No.11 Edremit Balıkesir

Mrk. Tel. 0266 373 60 25

Şb. Tel. 0266 432 30 31

Şube: Havran Çevreyolu Üzeri Dereköy Yol Ayrımı

Aktaylar Zeytinyağı Fabrikası Havran/Balıkesir

Mersis No:0042018899800010 Sicil No. 3853

Edremit V.D. 042 018 8998 www.aktaylar.com.tr

ALICI:

Adı/soyadı/Unvanı:
Adresi:
Telefon:
E-mail:
Tarih:

Open chat
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by